ROZWÓJ PASJI NAUKOWYCH I ODKRYWCZYCH

10 -13 lat

 

 

Przedmioty ścisłe takie jak chemia, biologia, czy fizyka są zmorą dla uczniów bez względu na poziom kształcenia. Związane jest to zapewne ze specyfiką tych przedmiotów, których uczenia się wymaga niejednokrotnie kreatywnego, analitycznego myślenia.

Nasz program wychodzi naprzeciw temu problemowi i pokazuje, że te obszary nauki wcale nie muszą być przerażająco trudne, ale mogą być niezwykle ciekawe, inspirujące oraz przydatne w życiu codziennym. Stawiamy na atrakcyjną formę edukacji, która oparta jest na licznych eksperymentach i ćwiczeniach praktycznych wykonywanych przez uczestników.

Zajęcia prowadzone są w profesjonalnie wyposażonych salach dydaktycznych, z wykorzystaniem m.in. mikroskopów, spektrofotometru, wirówek, mieszadeł magnetycznych oraz odczynników chemicznych umożliwiających np. izolację DNA czy wywołanie „burzy” w probówce. Dzięki różnorodnej tematyce uczestnicy zdobywają wiedzę oraz umiejętności logicznego myślenia, wyciągania wniosków, pracy w zespole.

Poprzez ten program zaszczepiamy w młodych umysłach ciekawość świata oraz wskazujemy praktyczne zastosowanie omawianych zagadnień. Jesteśmy przekonani, że nasza oferta zapewni uczestnikom nie tylko solidną dawkę informacji, ale także sprawi wiele twórczej radości.

– dr Beata ANTOSIEWICZ

Program_ROZWÓJ PASJI NAUKOWYCH I ODKRYWCZYCH

SZCZEGÓŁY PROGRAMÓW UZUPEŁNIAJĄCYCH